| Daaanciu a întrebat:

Hei...am un laptop care trebuie alimentat cu alimentator de 19v. problema e alta, am doar alimentator de 18v. va merge sau va pati ceva?

Răspuns Câştigător
| raidxp a răspuns:

Linistit.daca corespunde si in privinta amperajulu si a mufei si ar trebui sa mearga normal, il poti folosi, daca ne spuneai de unul de 24 de v atunci era o problema, 1 volt nu il afecteaza, sunt facute sa suporte fluctuatii ale curentului, poate pe viitor iti gasesti unul original

2 răspunsuri:
| l0kel0ke a răspuns:

Nu incerca sa bagi alimentator de 19 v, ce e recomandat sa fie recomandat, daca vei baga vei arde laptopul, cred. eu am incercat cu mai multe lucruri asa si am ars.

| Consultanta2012 a răspuns:

E foarte posibil sa il strici. Sfatul meu este sa mergi cu laptop-ul intr-un service de unde sa cumperi alimentatorul corespunzator, nu sunt foarte scumpe si nici nu risti sa ti se strice laptop-ul.

Sper ca raspunsul meu ti-a fost de folos! Numai bine! FUNDA?