| Pufoshenia03 a întrebat:

Hei! Am un Samsung galaxy si daca vreau sa trimit un mesaj care contine "ă" sau oricare alta majuscula, persoana care primeste mesajul in loc de majuscula primeste semnul intrebarii. Stiti de ce? puppy dog eyes

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ONXJoker a răspuns:

Cum am mai zis, pe telefoane mai vechi si care nu au nici Limba Romana nu poti sa faci nimic. Apoi, telefonul tau sigur nu are nimic. Nu cred ca daca ai trimite un SMS de pe Galaxy-ul tău, pe un Nokia Lumina, ori pe un HTC One X sau care smartfone vrei tu, nu iar aparea diacritice, iar in cel mai "rau caz", in loc de diacritice iar aparea a inloc de ă, sau i în loc de î, etc. Mesajul tău trece prin ce trece si cand ajunge la dispozitivul celu care i-ai trimis mesajul, persoana respectiva poate nu are acele caractere asa ca de aceea ii apare ce ii apare.

2 răspunsuri:
| ONXJoker a răspuns:

Din câte știam eu dacă ei au telefoane mai vechi sau nu au limba română selectată apare cu diferite caractere (ca la subtitrare), dar oricum când trimiţi mesajul îţi spune telefonul că Mesajul conţine caractere ilegale sau ceva de genu nu mai ştiu cum şi s-ar putea ca Mesajul să se distorsioneze (ceva de genu) aşa că nu îţi fă griji şi eu am tot un Samsung Galaxy.

| Pufoshenia03 explică (pentru ONXJoker):

Pai si lucrul asta nu se poate rezolva? happy

| ONXJoker a răspuns (pentru Pufoshenia03):

Cum am mai zis, pe telefoane mai vechi si care nu au nici Limba Romana nu poti sa faci nimic. Apoi, telefonul tau sigur nu are nimic. Nu cred ca daca ai trimite un SMS de pe Galaxy-ul tău, pe un Nokia Lumina, ori pe un HTC One X sau care smartfone vrei tu, nu iar aparea diacritice, iar in cel mai "rau caz", in loc de diacritice iar aparea a inloc de ă, sau i în loc de î, etc. Mesajul tău trece prin ce trece si cand ajunge la dispozitivul celu care i-ai trimis mesajul, persoana respectiva poate nu are acele caractere asa ca de aceea ii apare ce ii apare.