| SweetAndDead a întrebat:

Hei!

Am un telefon Sony Xperia L (sistem de operare Android) si as vrea sa-mi pun parola la mesaje,la poze, muzica etc.

Aveti idee cum as putea face asta?
Fundooi. >big grin

Răspuns Câştigător
| VyrusEleven a răspuns:

Cred ca detin solutia la problema ta. E destul de simplu. Pe google play gasesti o droaie de aplicatii (FileLocker, Secret Box etc, etc.) care executa aceasta sarcina. Majoritatea sunt freeware si folosesc o encriptie de 32 bits (foarte sigura). Sunt intuitive, cu interfete usor de utilizat si personalizat. Vei putea bloca tot telefonul, sau doar date sensibile(contacte, mesaje poze etc.).
Sper ca acesta sa fie raspunsul pe care il cautai. Bafta