| ゼロの a întrebat:

Hei! Astazi un prieten s-a laudat ca si-a luat un laptop Lenovo 3000 N200, am cautat pe net si am vazut ca are un procesor Intel core 2 duo la 2Ghz, dar cand l-am intrebat pe net ce scrie la el, mi-a raspuns ca are un procesor Intel celrom de 2Ghz cu 1mb chake, iar restul corespundeau de ce are un alt fel de procesor?

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Laptop-ul e acelasi, configuratia e diferita! Se intampla uneori ca inainte sa apara un model sa se anunte ca va veni cu procesorul x sau y sau cu ambele, configuratii diferite, preturi diferite, performante diferite!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de unde il iei. Eu am gasit si cu procesoare de 1, 73 Gb si cu procesoare de 1, 5 Gb. Si preturile sunt diferite. Deci: nu este ceva standard. Daca s-a scumpit la cativa lei a luat unul cu un procesor mai slab.