| alexalx1234 a întrebat:

Hei. Daca merg cu un Huawei P9 Lite 2017 la un service sa mi-l decodeze pierd garanția? Menționez că telefonul a fost achiziționat în ianuarie la prelungirea contractului.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

In EU e ilegal sa mai vinzi telefoane codate. tu trebuie sa platesti telefonul insa nu te pot obliga sa le folosesti reteaua.
asa de mizerabile sunt companiile de telefonie din tara?
telefoanele mobile se vand libere de catre orice companie si daca totusi e "codat" compania trebuie sa iti faciliteze codul de deblocare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident.

| Jonas94 a răspuns:

Știam că se decodează de către operator gratuit la cerere big grin