| AlexSweet01 a întrebat:

Trebuie sa ma decid. Ce telefon sa imi iau J5 2017 sau Huawei P20 Lite. Menționez ca telefonul il voi lua in rate la digi. Care dintre ele este mai bun si de ce?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

P20 lite e mai performant si mai actual.
Are Android 8, camera foto mai buna, rezolutia display mai buna, ram mai mult, stocare mult mai mare. Ce mai vrei?
J7 are bateria ceva mai mare. Insa pentru baterie nu merita. Doar daca vrei sa fii in linia românilor si vrei neapărat Samsung sau iphone.

| Arthiom a răspuns:

Huawei P20 Lite.

| Chubby2104 a răspuns:

Huawei P20 Lite. Este si o diferență de sumă dintre ele și din această cauză îti poți da seama că e mai bun. Ecranul sau este o copie a s9 sau iphone x. J5 2017 a cam depășit pragul de a fi numit 'wow'. Părerea mea

| Yoggy a răspuns:

Clar p20-

| NoNameMyName a răspuns:

Serios, iti mai pui intrebari? Normal ca p20 este mai bun, datorita specificatiilor, nu-ti fac o lista cu acestea dar iti voi lasa link.
J5 : https://altex.ro/......16gb-black
P20 Lite : https://altex.ro/......ram-black/
Daca vrei 1 singur motiv pentru a alege este acesta : " Huawei P20 lite are 64gb interna si 4gb ram
iar j5 are 16gb interna si 2gb ram.