| adela2012 a întrebat:

Hei. Eu am card de 8 GB la telefon, dar toate aplicatiile si jocurile pe care le am sau pe care le descarc intra in memoria telefonului, cu toate ca ea nu e foarte mare si cardul ramane gol, iar eu nu mai am spatiu unde sa le descarc. Nici nu merg mutate de pe telefon pe card. Aveti idee ce as putea face?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Undeva in setari, la memorie (nu stiu cum este la tine!) folosita trebuie sa pui memoria externa (cardul SD). Cauta in setari!

Bula
| Bula a răspuns:

Il folosesti asa cum este.
Fiecare componenta are rolul lui, stabilit de fabrica.
Daca ai avea programele pe card, atunci aplicatiile ti-ar functiona extrem de incet fata de acum.