| iamSeBy a întrebat:

Hei guys,
Are cineva idee daca ochelarii 3D de la iMax sunt compatibili cu tehnologia celor de la Movieplex (din Plazza Romania)? Am fost acum ceva timp si am intrebat si mi-a zis o tipa de acolo ca sunt compatibili, dar nu am incercat pentru ca facusem rost de ochelari de-ai lor, iar azi am fost din nou si am intrebat (era alta tipa) si mi-a spus ca nu e compatibil. E cineva care a incercat?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti poti face acasa ochelari pentru vizionarea filmelor 3D!
Iti faci "rama" ochelarilor din carton, iar cele doua "lentile le faci din celofan rosu respectiv celofan verde, le lipesti la locul potrivit pe "rama" de carton... happy
Pozitia lor corecta (stanga-dreapta) pentru efectul cel mai bun le incerci la vizionare.

Daca dispui de alte materiale, le poti face si din ele, esentiale sunt culoarea verde si rosu a celor doua "lentile".