| Marian_Rughinis_1986 a întrebat:

Achiziționat una bucată imprimantă multifuncțională Canon Pixma MG2450. Pot să copiez, pot să imprim, nu pot să scanez.

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Schimba cablul USB si o sa poti! Boala veche! Ai un cablu subtire si prost ecranat care pierde semnal! Ia un cablu mai bun calitativ! Asa ceva iti trebuie, gros si bine ecranat: http://www.ixbay.com/ixbay/Budget/PYU0031-1.jpg
Multe imprimante au problema asta la scanare din cauza cablului prost!

| Marian_Rughinis_1986 explică (pentru K0sti):

Despre ce cablu e vorba? Am cumpărat unul separat cu 12 lei...

| K0sti a răspuns (pentru Marian_Rughinis_1986):

Pai nu ti-am spus ce cablu, ti-am dat si poza, ce nu e clar?

| Marian_Rughinis_1986 explică (pentru K0sti):

Ce preț are cablul ăla ca să-mi fac o idee, dacă aia este sau nu problema...

| Marian_Rughinis_1986 explică (pentru K0sti):

Zi directore cât costă cablul ăla, că-ți dau fundiță, cum crezi?

| K0sti a răspuns (pentru Marian_Rughinis_1986):

Nu stiu nene cat costa, cauta si vezi...
Eu ti l-am dat exemplu din punct de vedere al calitatii, nu al pretului! Nu-mi trebuie fundita ca nu am ce face cu ea!

| halogen001 a răspuns:

Imprimanta ar trebui sa aiba un CD cu drivere si programe de scanare (Driver MP, inclusiv utilitar de scanare) si ar trebui sa mearga si scanarea. Se mai pot descarca drivere si de pe net http://www.canon.ro/printers/inkjet/pixma/pixma_mg2450/#p-specification8 de la Asistenta si descarcari.

| Marian_Rughinis_1986 explică:

Nu pot instala nicicum driverele alea. La pasul 3 se oprește, la configurare. Îmi cere să mă asigur că imprimanta este conectată la computer/laptop. Este conectată, pentru că am reușit să printez...