| anonim_4396 a întrebat:

Hei, intrebarea este cam banala dar multi-touchul depinde de ecran sau de software? pot sa trec de la singletouch la multitouch? [ecran capacitiv]

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Multitouch e din hardware (de la ecranul touchscreen), nu poti sa modifici asta din software

| CinevaNou a răspuns:

Si software-ul si hardware-ul trebuie sa suporte multitouch. Software-ul suporta de mult timp(de la andoid 2.0 incolo), deci problema e ca nu pun toti producatorii ecran multitouch(hardware).

| Alexmy a răspuns:

Depinde de touchscreen.
Nu ai cum sa il faci multitouch prin update
Funda?