| Deniii6 a întrebat:

Hei lumeee. :3 DAU FUNDA cui ma ajută cu o problemă. Şi sună astfel: De ce nu mă lasă să downloadez nimic? De fiecare dată când încerc să downladez o melodie sau un joc îmi apare " Nu a reuşit. Software-ul antivirus a generat o eroare neaşteptată la scanarea acestui fişier. ". Ce pot face? Explicaţi-mi îndetaliat, vă rog. DAU FUNDAAA! P.s. am windows XP (da, da ştiu câte aveţi să yiceţi despre windows XP, dar laptopul meu nu suportă alt windows ^^ )

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Problema este de la așa numitul antivirus(real o mizerie comercială. Toate așa numiții antiviruși sunt doar țepe comerciale ce-ți detectează numa virușii comerciali.Cei reali nici vorbă).
În detaliu nu-ți pot explica că nu știu ce așa numit antivirus folosești, asta desigur dacă nu-mi spui.Succes

| Deniii6 explică (pentru DeyCj):

Eu nu mă pricep. Aşa că am chemat pe cineva şi mi-a instalat Anti-Virusul Avira straight face

| DeyCj a răspuns (pentru Deniii6):

...mda.Din păcate îi plină românia de cârpaci care se cred doar ei depanatori de calculatoare.Real îs pericole pentru calculatoarele cliențior care au deventit victimele incompetenției ignorante și tolerate de piață..Astfel de persoane ar trebui luate la șuturi în dos până se dezvață să mai facă ceea ce habar nu au.Adică reparații de calculatoare.
Stai liniștită că și 90% din service-urile de calculatoare așa procedează, că ei real nu au voie să facă intervenții soft că NU dețin licențe Windows.Dar cum românu cel slab de educație nu știe ca în cazu ăsta ar trebui să se adreseze OPC-ului și ORDA tace și înghite mizeriile(soft contrafăcut cu viruși și windows activat ilegal cu prostii de pe google care după ce că duplică licențele la Microsoft acasă infecteaza și BIOS-urile și și softul hardurilor/SSd-urilor provocând baduri logice(adică hardware distrus)) și lucru făcut „doar să meargă" de către așa numiții profesioniți(real vai de capul lor)
Eu măcar știu ce fac real și de aceea recomand și va ajut și pe voi aici, ca să învatați să rezolvați problemele cu calculatoarele așa cum trebuie nu ca românu(adică prost și superficial că„merge și așa")

| RaduTN a răspuns:

Problema este de la antivirus.

Dezinstalează-l si instalează Avast.

Dacă îţi face la fel atunci dezinstalează-l şi stai fară antivirus.

Bft wave

| DeyCj a răspuns (pentru RaduTN):

Avast=nod32=Norton=Avira=mai bine... NU.Îs doar mizerii comerciale ce -ți sufocă traficu pe internet „scanând" cică în timp real calculatoru.Real încetinesc sistemul și când vine vorba de un virus real nu comercial ce e lansat pe net chiar de producătorii acestor programe cu scopul de a instaora panica printre credulii ce le folosesc și ai determina să cumpere licențele ce pleaca de la 100 ron în sus pentru ca să fie „protejați", adica să cotizeze la ei ca la fisc cu „taxa de protecție".

| RaduTN a răspuns (pentru DeyCj):

Eu folosesc avast şi nu am treabă cu el.
Dacă scoţi extensia Avast de la browser o să-ţi meargă fără probleme.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Uninstall la antivirus ( nu ai spus ce folosesti), dupa care instaleaza eset antivirus (varianta trial). Pentru a dezinstala antivirusul pe care-l folosesti trebuies urmati anumiti pasi, nu direct din control panel. Iti las un link cu uninstall pentru antivirusi, daca nu e in lista cauta pe net. Trebuie sa-ti notezi pasii pe care trebuie sa-i urmezi.
http://www.eset.ro/download/antivirus-uninstallers.php