| mihela94 a întrebat:

Hei, revin cu aceeasi problema deoarece nu am gasit rezolvare sad nu mai merge wifi-ul la laptop si nu stiu ce sa-i mai fac. Fara cablu conectat nu merge. Si 4 ani nu am avut aceasta problema. Am schimbat si windowsul, am instalat si drivele pentru internet, am incercat sa "creez o alta retea" cu parola si emailul din contract si degeaba. Nici macar nu-mi apare reteaua sa ma conectez din nou sau alte retele. Apare "broadband connection" si cand ii dau conectare se incarca putin si tot nu merge. Liniutele de la internet din bara de jos sunt taiate cu un "X" rosu. Ce sa-i mai fac ca am incercat tot ce credeam eu ca ar fi de vina...
Help ????????

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai pornit wi-fi din tastele laptopului? Arde Led-ul wi-fi?

| mihela94 explică (pentru Bula):

Cum sa pornesc wifi din tastele laptopului?

| EneCristian a răspuns:

Posibil placa de retea sa nu mai fie recunoscuta? Incerca sa gasesti folosind un program sa iti arate daca nu verifica driverele sa fie toate instalate. Daca nu e timpul sa ill duci la depanari clar trebuie desfacut si vazut.

Bula
| Bula a răspuns (pentru mihela94):

Deoarece n-ai dat detalii despre fabricantul si modelul, nu pot sa-ti dau raspuns la combinatia de taste necesara pentru pornirea wi-fi.
Cauta si citeste cartea utilizatorului (User Manual) a laptop-ului.
O poti gasi si descarca si de pe pagina producatorului, introducand la cautare fabricantul + modelul laptopului + cuvantul "manual".

| mihela94 explică (pentru Bula):

Acer V5WE2

Bula
| Bula a răspuns (pentru mihela94):

Ai aici cartea, citeste-o:
https://global-download.acer.com/.......0_A_A.pdf