| asfhss a întrebat:

Cand incerc sa ma conectez la internet prin cablu (Broadband Connection) nu stiu de ce da mi se creaza instant vreo 20 de retele. Cine stie sa ma ajute sa rezolv FUNDA!

Răspuns Câştigător
| NGheorghe a răspuns:

Inchide wireless-ul manual de la un butonas/comutator daca se poate. happy Dar daca nu esti conectata si la ele sau nu exista traffic pe ele poti sa le uiti.

| asfhss explică (pentru NGheorghe):

Cum?

| NGheorghe a răspuns (pentru asfhss):

Laptopurile au majoritatea un buton sau un comutator cu care poti inchide sau pornii placa wireless. tu ce calculator ai?

| asfhss explică (pentru NGheorghe):

Asus K73S

| NGheorghe a răspuns (pentru asfhss):

Fain calculator,
ca sa inchizi sau sa pornesti wireless-ul apesi Fn+F2 si in acelasi timp se opreste sau porneste al patrulelea led de sub touchpad,
Odata ce wirelessul este inchis dispar toate retelele si conexiunile wireless ( "creerea instant" nu ar trebui sa aiba nici o legatura cu conectarea ta la net prin cablu ci as zice eu, are mai repede legatura cu incercarile tale anterioare de a te conecta la acele retele si care au ramas pe "conectere automata". Conectere automata poate fi dezactivata in "proprietatile" fiecarei retele printr-o debifare + iesire cu OK)
Grija ca wireleesul este impreuna cu Bluetooth-ul si se sting si s-aprind deodata.(Citeste cartea! )

| asfhss explică (pentru NGheorghe):

Mersi dar s-a rezolvat.