| Ang3l_9673 a întrebat:

Hei salut! bai deci intrebarea mea e simpla si e intreptata spre cei care va pricepeti la site-uri. Ce platforme imi recomandati pentru INDEX?

9 răspunsuri:
| Rockerul23 a răspuns:

Pai...
html O.o

| Ang3l_9673 explică:

Am incercat cu html dar nu e ceea ce vreau..eu prefer ceva pe care sa pot posta. daca intelegi nu wordpress sau phpbb altceva ca pe astea le'am incercat deja

| Ang3l_9673 explică:

Si am spus platforma

| Rockerul23 a răspuns:

Pai si ma rog, ce vrei sa contina?
Ca sa am o idee.

| DLeonard a răspuns:

Nu inteleg intrebarea ta. Prin platforma te referi la sistem de operare sau limbaj de programare?

| Ang3l_9673 explică:

Platforma ...nu stiu sa iti definesc dar ti'am dat ceva exemple..joomla wordpress phpbb ...nu limbaj de programare

| κλάους a răspuns:

Ok, deci, ceea ce ai scris tu nu are logica, pentru ca:

1. Index(.php,.hml,. altceva) este prima pagina, cea care iti apare atunci cand accesezi site-ul (si deaba atunci incepi sa navigezi prin meniuri, etc).

2. O platforma iti creeaza un intreg site, cu tot cu index, bineinteles.

Deci, daca vrei doar un index, folosesti HTML, CSS, mai pui ceva jQuery pentru effecte si e gata.

Dar, cum vad ca nu asta iti trebuie, atunci eu iti spun sa folosesti Wordpress daca esti incepator, pentru ca e super simplu si super bun.

Bafta.

| Ang3l_9673 explică:

Nuphappy m-am hotarat sa folosesc joomla. m-am uitat peste cateva template'uri si am decis ca asta caut. Nu vreau doar index o sa fac tot site'ul dar am intrebat de o platforma care sa faca index'ul sa arate frumos. In fine am gasit si un template bun pentru joomla "nebulae" dar nu stiu de unde sa il iau free. Daca ma puteti ajuta as fi recunoscator big grin

| george2014 a răspuns:

Modul cel mai simplu in care ai o pagina index cu meniu catre orice pagina a sitului tau, in mai putin de 3 minute:
-intri pe http://apiplus.ro/ sectiunea meniuri
-alegi meniul dorit (ai 96 de modele! jquery cu efecte de animatie superbe)
-testeaza modelul dorit apoi apasa butonul descarca gratuit
-la final citeste ghidul de adaugare in pagina ta aici: http://apiplus.ro/ajutor.html
Sper ca te-am ajutat! :-)