| SpiritLibeR a întrebat:

Hei salut TPU cine stie oare de ce nu pot sa instalez bs player kmp player Adobe flash player net frame si programe ce imi folosesc pentru pc.....tocmai ce am instalat un sp 2 si nu merg stie cineva....programe luate de pe filehippo

10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

La ce fel de SP2 te referi?

| SpiritLibeR explică (pentru doctorandus):

Windows xp sp 2

| doctorandus a răspuns (pentru SpiritLibeR):

E antic. Vezi raspunsul lui gelu1970.

| dannyel86 a răspuns:

De ce sa nu functioneze? Pentru versiuni sigure, descarca-le de pe site-urile oficiale. Nu au cum sa nu se instaleze, decat daca intre versiuni si sistemul de operare exista incompatibilitati. Mergi pe pagina producatorului si instaleaza-le de acolo.

| SpiritLibeR explică (pentru dannyel86):

Asta stiu...da uite chiar acum am descarcat flash player de pe Adobe site si il instaleaza 10% apoi moare si bs player is iau de pe bs player site se descarca dau 2x clic sau open sau run pe el si nu vrea sa se initieze.

| dannyel86 a răspuns (pentru SpiritLibeR):

Driverele pentru sistemul tau sunt instalate? Apar erori sau alte mesaje cand instalezi Bsplayer? Cand softurile nu se pot instala sau nu pot rula, de obicei se spune care e cauza (printr-un mesaj afisat), ca sa-ti faci o idee cum sa rezolvi problema. Spre exemplu, Winamp nu functioneaza cum trebuie daca anumite drivere nu sunt instalate. Vezi ce erori sau coduri genereaza aplicatiile.

| horia2012 a răspuns:

Descarca si instaleaza SP3 de aici:
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=24
Restart si pe urma le instalezi pe celelalte offline, nu online:
BSPlayer:
http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Video-Players/BS-Player.shtml
Adobe Flash:
http://offlineinstallersoft.blogspot.com/......00196.html
(jos, ai 2 variante, pentrru IE si pentru alte browsere). Il descarci pe cel care-ti trebuie.
Pentru NET Framework ai aici var.4:
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=17718
Instaleaza si directX:
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109

| doctorandus a răspuns (pentru horia2012):

Nu-i mai da apa la moara, XP-ul a fost abandonat, nu mai trebuie folosit pe calculatoare cuplate la internet.

| horia2012 a răspuns (pentru doctorandus):

Asa e, dar dupa cum vezi majoritatea de pe aici au PC-uri vechi si inca folosesc XP (pentru jocuri). Si asa, nu stiu cat o sa-i foloseasca raspunsul.

| gelu1970 a răspuns:

Daca te referi la xp sp2 atunci o sa ai probleme. in primul rand trebuie sa ii faci update pana la data cand Microsoft a descartat acest sistem operativ. in plus trebuie service pack 3. si in ultimul rand, versiunile actuale de flash player nu cred ca o sa le poti instala.