| Delly98 a întrebat:

Acum ceva timp am primit un Samsung Ativ 500T cadou. A mers cateva luni dar dintr-o data s-a oprit si nu mai vrea sa se deschida. Cand apas pe butonul de pronire se aprinde beculetul albastru, da un flash si atat. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Iustin_Burnichi_1997 a răspuns:

Exact asa mi s-a intamplat si mie cu tableta.Incearca se resoftezi telefonul(s-ar putea sa fie o problema de soft) sau du-l la service si vezi daca nu cumva ti s-a ars ecranul sau daca s-a ars vreun fir care face legatura dinte ecran si placa de baza. Daca e un din a doua sau a treia varianta...imi pare rau, nu prea mai ai ce sa faci.

2 răspunsuri:
| TipaS a răspuns:

E ceva de la display. Dacă e în garanție îl poți repara.
Baftă!

| CMV1994 a răspuns:

Cand bagi incarcatorul iti afiseaza incarcarea? Daca da este faultat soft-ul. Daca nu e posibil sa fie bateria prea descarcata. O baterie de telefon are in general 3.7 volti. Daca Voltajul este sub cel indicat incarcarea nu mai porneste si nu poti invia bateria decat printr-un soc cu un incarcator de voltaj si amperaj mai mare! P.S. Bateria nu se verifica cu limba. Pentru asta folosesti un multimetru ( aparat de masura ).