| AnotherAnswer a întrebat:

Am avut acum câteva zile probleme cu pc-ul, se închidea brusc și se auzea foarte rău sursa, așa că m-am gândit să o curat de praf tot pc-ul inclusiv sursa. A funcționat perfect vreo 2 zile după care brusc mi s-a distorsionat imaginea. https://postimg.org/image/4t8dv0qqj/ Ce ar putea fi?

6 răspunsuri:
| Ponce a răspuns:

Posibil placa video sau cablul vga.
Incearca sa schimbi cablul, poate va merge.

| flixbuster a răspuns:

Probleme placa baza sau probleme placa video sau probleme racire procesor - ai curatat si ventilatoare de pe placa video/procesor si ai verificat prindere radiator pe procesor (+ pasta termala)?

| AnotherAnswer explică (pentru flixbuster):

Am reușit! Se pare că acel cablu VGA nu-și făcea prea bine treabă! Mulțumesc!

| bystefu a răspuns:

Sursele mai fac asa cand e temperatura scazuta in camera, sau cand e praf. Oricum, verifica placa video sau schimba-i windows-ul.Verifica si cablu VGA.

| AnotherAnswer explică (pentru bystefu):

Sper să funcționeze! happy

| cristisoru09 a răspuns:

Schimba sursa zic eu.
Sigue e ceva la ea.