| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am cumparat un cooler nou pentru procesor si a venit cu pasta termica inclusa. Acum trebuie sa inlatur pasta veche si sa o aplic pe cea noua sau o pot lasa pe cea veche? Ajutor!

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Inlatura pasta veche si o lasi pe cea noua.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este mai bine sa cureti pasta veche. Ea este deja intarita si se poate crapa si sa cada o bucata la schimbare. Pune-o pe cea noua.
https://www.youtube.com/watch?v=LqVbxttFBmY

| georgealex109 a răspuns (pentru Salontanul):

Gata am rezolvat-o. Dar a iesit putin de tot in jurul cooler-ului ca nu acoperea chiar tot procesorul. Are ceva?

| Salontanul a răspuns (pentru georgealex109):

Nu.

| georgealex109 a răspuns (pentru Salontanul):

Ok multumesc

| neutrino a răspuns:

Corect este sa inlaturi pasta veche, si dupa aceea o aplici pe cea noua.

| TheSoldier a răspuns:

Recomandat este sa o scoti pe cea veche. Pune d aia noua, sa nu cumva sa ai probleme cu incalzirea dupa. Dar ai grija sa nu pui prea multa!

| Iris1997 a răspuns:

Daca pasta veche nu e crapata mai merge sa o lasi, daca nu inlocuieste-o.