| B2kBlackGames a întrebat:

Am desfacut cooler de la Computer si am vazut ca are pasta termica destul de veche pe el.
Ce ar trebui sa fac?

Sa curat procesor si cooler de pasta si sa il asez la loc?
Sau sa il las asa si sa il pun la loc?

De mentionat :
Momentan nu am pasta termica deci vreau fara raspunsuri gen:

Sterge pasta actuala si pune alta noua

Răspuns Câştigător
| Trynda a răspuns:

Pai trebuie neaparat schimbata. Fara pasta nu are loc transferul de caldura dintre suprafata procesorului si radiatorul de la cooler. Nu e asa scumpa o pasta. Daca il tii fara pasta e foarte probabil sa se strice cat de curand. E ca o masina fara radiator.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu pune fara pasta ca altfel il arzi, te duci si cumperi pasta ca altfel nu are zile multe.

| tr3ig a răspuns:

De tinut tine nu e problema dar e bine sa ii pui pasta, eu am luat acum 2 zile un artci silver 2, 7mg cu 270 de mii. posibil sa fie si mai eftine eu de asta am gasit