| patrik986 a întrebat:

Am doar doua porturi de sata la placa de baza si nu imi ajunge... exista de exemplu cablu sata 2 in 1 sau o chestie de genul acesta?

Răspuns Câştigător
| DavidoffUser a răspuns:

Nu exista asa ceva.Fiecare port e cu cablul sau. Vrei mai multe porturi sata, iti trebuie alta placa de baza.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Am scris pe Google "double sata cable" si am gasit un tip de cablu cu o mufa sata, din care plecau alte 4 cabluri suplimentare, pentru a conecta, printr-un singur port, pana la 4 dispozitive.
Nu stiu cat e de real sau daca il gasesti la noi in tara, dar e bine sa te documentezi.