| TeQui a întrebat:

Hei TPU am instalat movie maker pentru editat videoclipuri dar nu prea ma descurc cu salvarile, adica dau salvare si cand deschid folderul savlat se deschide tot cu movie maker, am incercat sa ii dau Open with... dar nu merge cu programul pe care il am! Funda cine imi spune cum sa fac sa nu mai deschida tot cu movie maker!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Tu ai salvat videoclipul cu extensia. mswmm si de aceea ti se deschide doar cu Movie Maker. Acum baga videoclipul inapoi in program si la ->Save as alegi extensia AVI. Acum il poti deschide cu playerul tau din pc.
Bafta!

1 răspuns:
| Petrica44 a răspuns:

Ai aici un tutorial, poate iti serveste la ceva:http://www.videotutorial.ro/? p=4608
P.s. Eu stiu ca in dreapta sus are butonul de salvare, unde poti salva "proiectul" unde doresti.La fel ii poti seta si calitatea filmului tot de acolo: avi, hq, hd, etc.