| delrey14 a întrebat:

Hei, TPU. Am o problema cu telefonul meu. Am un iPhone 6 achiziționat din Flanco in decembrie, iar intr-o zi din luna mai am făcut o poza, iar după ce am închis camera peste o ora am vrut sa fac alta, dar camera era complet neagră. Nu pot muta camera frontala la camera pe spate, este complet neagră, daca încerc sa fac o poza apăs pe buton de maxim 3 ori iar apoi se blochează si se inchide. Camera nu merge nici in aplicații gen Instagram, snapchat, facebook etc. Am menționat datele respective deoarece in luna ianuarie mi-a alunecat din mâna si are o crăpătura verticala de un cm in colțul dreapta jos. Însă, nu am avut nicio problema cu el, mergea la fel de bine, făcea poze la fel de bine, se comporta exact la fel. Nici măcar bllitul nu mai merge. Cand încerc sa-l folosesc drept lanterna nu se aprinde, iar butonul respectiv pentru a iniția comanda, la atingere, se "deschide" si se "Închide" la loc. Menționez ca ambele camere nu au niciun fel de vătămare (zgârietură, spărtura, crăpătura etc.).
La începutul lunii iulie mi-am dus telefonul la reparat de unde l-am achiziționat, având la el garanție pe 2 ani. Timp de doua saptamâni nu am știut nimic de el, credeam ca e in curs de reparare, pana când m-a sunat un angajat al magazinului spunându-mi ca service-ul mi-a refuzat repararea deoarece telefonul meu era uzat (avea crăpătura respectiva si zgârieturi pe ecran si carcasa). Pretul cerut de ei pentru reparare totala (practic înlocuiau tot telefonul) a fost de 2400 de lei, așa ca am refuzat.
Întrebarea vine acum: se mai poate face ceva? Daca da; ce, cam cât ar costa si unde as putea sa-l duc. Repet, telefonul meu din luna ianuarie pana in luna mai a funcționat exact la fel, pozele le făcea la fel de bine, plus ca (,) cunosc persoane care au ecranul făcut praf iar camerele funcționează perfect.
Mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri: