| ari2345 a întrebat:

Hei,TPU! Am o problemă la laptop și nu știu cum să o rezolv.Astăzi am incercat sa deschid laptop-ul și se aprindeau cele două beculețe, de la încărcare și de la deschidere...dar laptopul nu afișează nici o imagine.Ma puteți ajuta va rog! Laptopul este Asus!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Bateria este detasabila? Incearca sa pornesti laptopul cand e conectat doar la priza, sa vezi ce se intampla.
Pornesc ventilatoarele sau doar ledurile sunt cele functionale?
Daca imaginea nu apare, trebuie verificat in service.
Problemele pot sa difere: memoria ram, scurt la placa de baza.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Ai cablu hdmi ca sa il bagi la un tv sau monitor? Daca nu si ai garantie il trimiti la service-ul autorizat. Daca nu si nu ai nici garantie, mergi la un service decent si in ambele cazuri probabil poate fi reparat.