| mrbliss a întrebat:

Hei TPU, am si eu o intrebare.
Cum fac ca cineva sa nu imi poata vedea postarile desi ma are la prieteni pe facebook?

Funda :*

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Trebuie să ai listă cu prieteni, cei mai buni prieteni sau familia.

Și când postezi ceva dai la personalizare, apoi la cine poate vedea postarea și selectezi, doar eu, doar familia, doar cei mai buni prieteni sau public.

Mai merge să scrii doar numele celor care pot vedea postarea. De exemplu dacă din 500 de prieteni câti ani în listă, tu vrei ca unu singur să nu vadă, trebuie să scrii 499 de nume, care pot vedea postarea. O prostie.

Mai bine faci câteva liste și îi pui pe fiecare unde crezi că îi locul.

Și nu înțeleg de ce ți pe cineva în listă dacă nu vrei să vadă ce ai la profil. Îl ștergi și gata.

3 răspunsuri:
| Melcul a răspuns:

Intri la prieteni si la toti care nu vrei sa vada bifezi"cunostinte"si la restul care vrei sa vada"prieteni apropiati". Dupa care cind postezi la "posteaza"linga el o sa apara un triunghi cu virful in jos.Dai pe el si apare mai multe optiuni pentru cine vrei sa se vada acea postare.

| AnDrEeA1133 a răspuns:

Hey! Il blochezi pe facebook...in momentul in care il blochezi, nu-ti mai vede nicio postare... Funda? happy

| Liviu_Tomsa_1990 a răspuns:

Pai...Poti sa-l blochezi si atunci nu mai poate vedea postarile tale! Funda?