| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, am si eu o întrebare legat de un sistem audio Panasonic, cu 1000 w rms si 3 cai putere! Este vorba despre Panasonic SC-CMAX5F! Impedanta:
-frec înalte:3 ohmi
-frec medii:3 ohmi
-frec joase:2 ohmi
Detalii despre iesirea amplificatorului:
300w-10khz- 30% DHT
1 canal:300w la 1khz - 30% DHT
1 canal:400w la 100hz-30% DHT-1canal subfoower
Deci, ce inseamna toate astea? O fi buna boxa pentru petreceri în aer liber si în bloc?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu un sistem de 1000W RMS vei putea demola cartierul (daca intra in rezonanta).
In aer liber, pe camp, sunetul se va auzi la kilometrii intregi, toate animalele vor fugi din zona (mai ales dacabagi manele big grin ).

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru Laurentiujr):

Da.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru Laurentiujr):

Bula big grin

Răspuns utilizator avertizat