| Didiii15 a întrebat:

Hei TPU happy

Am si eu o mica problema : am un film cu subtitrarea cu diacritice pe care, daca il vad pe laptop, imi arata caracterele in regula, dar daca il redau pe tv (prin Samsung PC Share Manager, in caz ca are vreo relevanta) imi arata simboluri in loc de diacritice. Ce as putea face ca sa pot vedea subtitrarea normal si pe tv? Mentionez ca pot deschide filmul pe laptop doar cu KMPlayer iar televizorul este un Samsung Smart TV.

Multumesc anticipat, dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Televizorul nu stie diacritice, logic! Ori scoti diacriticile din subtitrare, daca e separata, ori faci update de soft la telvizor, in caz ca exista o varianta mai noua care stie si diacritice! Dar aici mare atentie, ca poti busi televizorul!