| Cosminovici18 a întrebat:

Salut am o problema! Vreau sa pun subtitrare cu diacritice in kmplayer am urmat pasii: Deschide KMPlayer
2. Options
3.Preferences (F2)
4.Subtitles Processing
5.Font Style
6.CharSet s. electezi `East Europe`
7.Repornesti KMPlayer
Dar nu merge tot asa apare subtitrarea nu are diacritice.Am incercat si cu alt media player cu VLC iar subtitrarea cu diacritice cand am facut setarile a mers dar la kmplayer nu merge.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Subtitrarile cu diacritice nu se vad in general din mediaplayer ci din setarile din Windows. Du-te in control panel-region and language (depinde ce Windows ai) si cauti asta "language for non-unicode format" si alegi Romania.
Restart.(pentru W7 il gasesti la tabul
"Administrative")

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca subtitrarea nu are diacritice, nu apar si oricum e o prostie!

| alinaalin955 a răspuns:

Dupa ce alegi Eastern Europe dai OK apoi repornesti programul.Cel putin asa am eu la PotPlayer(este facut tot de cei care au facut si KMPlayer). Este tot free, nu este varianta cu bani.
http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Video-Players/PotPlayer.shtml