| KingOfShadow a întrebat:

Hei TPU am si eu o problema legata de jocuri... acum o perioada jocurile mergeau bine se miscau bine se vedeau bine inclusiv fifa, darksiders, lol, apoi mi-a reinstalat cineva windowsul si nu se mai vedea prea bine si se misca greu. Acum mi-am reinstalat iar windowsul am reinstalat toate driverele tot dar degeaba tot merg greu jocurile ( darksiders nu prea se vede deloc si se misca greu_)
cine stie ce ar trebui sa fac sau ce program sa iau ca jocurile sa nu se mai miste asa greu? se misca cu incetinitorul cu alte cuvinte cred ca am lag sau nu stiu ce.
FundaVOT

6 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

Razer game booster, dar ti-ai luat ultimile drivere? fa un test la canirunit pentru dark side si vezi ce-ti spune poate pc-ul tau nu e compatibil...

| lpavel a răspuns:

Instaleaza DirectX 11 si fa update la placa video! Bafta!

| traxter a răspuns:

Mda, deci : Driverele nu le pui de pe CD cu care a venit windows-ul, asta se aplica la cel cu placa video.Il iei tu de pe net, ultima versiune.
Inchizi programele care ruleaza pe fundal si de care n-ai nevoie.
Cred ca aveai XP si ti-ai pus 7, nu?
Pune-ti un windows care ia cat mai putine resurse, da jocurile la low de tot si dupa aceea da tu la cat duce.
P.S.: Lasa-te de LoL ca e o porcarie de jocwinking

| StEaUaVLAD a răspuns:

Salut da update la placa video ia un antivirus bun iti recomand sa iei de pe internet CCleaner o sa te ajute mult programul si sa stergi din lucruri pentru ca cu cat hard-ul este mai plin cu atat pc-ul o sa iti mearga mai greu...

| KingOfShadow explică:

Am incercat cu game booster, am DirectX 11 dar tot degeaba am si toate driverele

| KingOfShadow explică:

Alte raspunsuri?