| mimi2000mimi a întrebat:

Am terminat cu scoala si vreau sa fac un filmulet pentru cativa colegi cu care merg intr-o excursie.
Ce program as putea folosi (de preferarat pentru computer) ca sa fac filmuletul, astfel incat sa pun poze amuzante si diferite inregistrari audio sau ceva muzica pe fundal, dar din cand in cand sa mai pun si un filmulet?

Imi puteti recomanda ceva din experienta?
Funda la cel mai bun raspus, care are eventual si ceva explicatii! (eu is cam paralela cu informatica)

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Eu la filmat folosesc bandicam si la editat folosesc camtasia studio 8. Camtasia e un program usor de folosit, cu multe tutoriale pe youtube de la care sa inveti. Ai si niste intro-uri pe care sa le iei de pe internet si pe care sa le editezi ( in caz ca iti trebuie ). E un program foarte bun si foarte usor si ti-l recomand. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Picasa.Faci un folder cu pozele care le doresti si la deschiderea programului Picasa,importi in program acel foldr cu poze. Undeva in program,langa acele poze ai optiunea de film.Dai click pe film. Apoi ai undeva acolo si optiunea sa aduci muzica,sa setezi de asemenea cum vrei sa deschida pozele, una peste alta, sau in cerc etc, cat timp sa dureze o poza pe ecran si poti scrie de asemenea si texte cu diferite culori. Daca vrei, iti dau id meu de mess si iti arat pas cu pas.intai sa intelegi programul, apoi faci tu filmul cum doresti.Sa imi scrii in mesaj privat daca vrei sa te ajut sau nu. o seara faina.

| itextrat a răspuns:

Windows Movie Maker e foarte simplu de folosit.
Uite si ghiduri: http://www.7tutoriale.ro/movie-maker

| ITPlace a răspuns:

Salut!
Cel mai bun in cazul de fata ar fi Movie Makerul interfata ajuta foarte foarte mult incepatorii, tutoriale cu sutele si pe Youtube si pe Google :)) daca ai nevoie de altceva sa nu eziti sa-mi trimit un mesaj in legatura cu acest program si o sa te ajut:)
Link: http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows-live/movie-maker
Ex tutorial : https://www.youtube.com/watch?v=JZXK68NS7gU
Multa bafta :)