| nexus9710 a întrebat:

Hei TPU, am un Allview V1 Viper i, si nu inteleg un lucru daca am wifi-ul pornit si nu fac nimic cu telefonul nu se consuma bateria asa repede, dar daca opresc wifi-ul se descarca foarte repede fara sa il utilizez, cum se explica asta?

5 răspunsuri:
| ElGreco21600 a răspuns:

? Se si incinge bateria?

| nexus9710 explică (pentru ElGreco21600):

Da dar asta cand ma joc foarte mult, dar nu se incinge bateria se incinge doar semnul de la Allview

| ElGreco21600 a răspuns:

Da, mai mult ca sigur bateria a venit cu un defect din fabrica... Daca mai e in garantie, il poti trimite in service.

| zBogDDy a răspuns:

Hmm...ti se pare tie, ar fi trebuit invers, cand ai wifi-ul pornit sa se descarce mai repede, ca mai face ceva in +

| nexus9710 explică (pentru zBogDDy):

Stiu ca asa trebuie normal dar am testat asta 48 de ore, in primele 24 am lasat telefonul cu 100% baterie si cu wifi-ul pornit si avea in jur de 57% iar a 2 a oara am lasat telefonul la fel 100% cu wifi-ul oprit si era pe rosu avea 3% si nu pot explica... poate e defecta bateria sau modelul asta happy