| TrololoLM a întrebat:

Am un calculator mai vechi si am facut rost de niste bani si as vrea sa-l imbunatatesc.
Procesor Intel® Pentium® Dual Core E2180 2.00GHz
RAM: 2GB
NVIDIA GeForce GT 430
*daca mai aveti nevoie de detalii pm.
Ce as putea sa imbunatatesc pentru a rula ceva jocuri cu grafica mai buna? thinking

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Procesorul, afara cu el. Pune-i minim un e8400, sau un quad core daca dispui de mai multi bani.
Memoria ram, la fel inca 2gb, fa-l in total de 4gb.
Placa video este vai de steaua ei. In functie de ce buget ai, iti recomand un r7 240 ddr5 1gb 128 biti ( 270 lei ) sau un r7 260x OC 1gb 128 biti ( 480 lei )

Si uite asa cu ce ti-am insirat eu mai sus acolo, poti rula lejer jocuri gen crysis 3, bf4, watch dogs la rezolutie maxima ( depinde si ce monitor ai unul de 24'' este ok pentru placile video ) si poate si un preset medium.

Bft!

2 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Totul.

| Treistariustar a răspuns:

Cred ca totul ar trebui sa schimbi incearca un pc ca asta de bf va fi mai ieftin poate undeva in jur de 1300 http://bit.ly/1xtH0sX