| KentNanotek a întrebat:

Am un CD pe care l-am scris, si vreau sa mai adaug ceva pe el ..Se poate?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Depinde cum facut CD-ul. Daca ai fact "open sesion" si nu inchis sesiunea la sfarsit, poti adauga folosind acelasi program cu functia "import sesion" dupa care o sa vada ce ai pe CD si adaugi ce vrei. Daca ai inchis sesiunea, nu mai poti adauga. Ca sa-ti dai seama, baga CD, du-te in My computer pe CD, click dreapta-proprietati si daca apare "full", nu mai poti adauga. Poti incerca.

| KentNanotek explică (pentru horia2012):

Http://postimg.org/image/46za21503/d2c9cc55/

Asta imi arata. si nu stiu ce inseamna :))

| horia2012 a răspuns (pentru KentNanotek):

Asta inseamna ca CD-ul este inchis. Chiar daca ai scris cativa MB. Nu mai poti adauga. Dar te poti convinge bagand CD-ul si incercad sa scrii si o sa-ti dea un mesaj prin care te anunta ca nu mai poate scrie sau ca nu e bun CD-ul.(ceva de genu).
Pe viitor cand scrii CD-uri (exceptie sunt cele AUDIO), foloseste "open sesion" si nu inchide sesiunea, indiferent ce program de scriere folosesti. Asa poti adauga oricand.

| KentNanotek explică (pentru horia2012):

Pai este CD track. Adica cu muzica... Si vreau sa mai adaug cateva melodii, pentru ca mai am loc...

| horia2012 a răspuns (pentru KentNanotek):

Nu conteaza. Daca e CD AUDIO (asculti la combina, CD player) nici atat nu poti adauga melodii, iar daca ai pus pe el mp3,
e valabil ce ti-am spus. Pute-ai sa ai pe el 3 melodii (20-30 MB). Daca ai "inchis sesiunea", ai pierdut tot CD-ul.
Ce CD ai facut. AUDIO sau mp3? Daca ai track-uri inseamna ca e AUDIO.

| KentNanotek explică (pentru horia2012):

Audio

| horia2012 a răspuns (pentru KentNanotek):

Niciodata nu poti adauga la un cd audio alte cantece. Ori refaci cd-ul cu ceea ce ai pe plus ce vrei sa mai adaugi( daca mai cantecele care le ai deja pe el), ori faci RIP CD cu windows media player, in mp3, le adaugi pe cele noi la lista si faci alt cd audio. E simplu, e mai mult de scris.

7 răspunsuri:
| LastKisss a răspuns:

De ce nu?, cred ca da