| ριтιкαα a întrebat:

Hei TPU am un laptop Sony vaio si deu curand mi-am bagat wireless in casa dar la laptop nu merge, e un buton pentru wireless la el dar daca dau on nu se aprinde beculetul de langa, nu nimic si nu merge de niciun fel. aveti idee ce are si cum as putea sa-l repar?

2 răspunsuri:
| Sp33dyt a răspuns:

Verifica driverul wireless si updateaza daca este nevoie

| Marius_Dumitru_1994 a răspuns:

Hmmm se poate, uite cateva sfaturii.
1.E posibil sa fie pe Disable si ca sa vezi te duci asa: Start-Controla Panel-Network and Internet-Network and Sharing Center-Change adapter setting si acolo sunt doua sau 3 retele. Una e pe fir Local Area Connection si inca una sau doua Wireless Network Connection dar e bine sa ai doar unu si acela trebuie sa fie on adica monitoarele sa fie albastre nu gri deoarece daca sunt gri sun off. Daca nu iti apare nici asa inseamna ca nu e Driver-ul instalat si te duci pe net, scrii marca laptopului sau daca nu seria care o are pe spate sau sub baterie happy dar multe dintre ele au ori pe marginea la display ori mai jos in coltul laptopului, incerca si asta happy. Poate fi Off sau Driver-ul de la placa de Wireless, si dupa ce faci asta si in caz de nu iti merge apasa si butonul happy ca sa fii sigur ca ai facut tot. Sau in cel mai extrem caz ma gandesc ca laptopulu nu e nou si e posibil sa fie din Bios off deci intri in bios si il dai on... dar aicea daca nu te pricepi mai bine chemi pe cinevahappy. Bafta si sper ca ti-am fost de ajutor happy