| burdusel a întrebat:

Hei TPU, as dori și eu niște site-uri unde pot învață chestii elementare dar și avansate despre pc și anume, (denumirile componentelor și forma lor, la ce sunt utile, cum poți sa le repari, unde vin așezate în pc) și tot asa ofer funda!

3 răspunsuri:
| Cosmin31 a răspuns:

Personal am invatat tot ce stiu in domeniul IT experimentand si "furand" meserie de la altii.

Important este ca ai decis sa faci mai mult decat o pasiune din acest domeniu, si de ce nu, o afacere.

Pe internet gasesti foarte multe susrse de inspiratie, videotutoriale etc. Trebuie sa investesti mult timp si experimentare practica pentru a deveni un AS in domeniu.

Nu te descuraja din cauza celor care nu te sustin, exista o vorba, nu tin minte exact cine a spus-o. Daca dedici 2 ore pe zi unei activitati de studiere, invatare si experimentare a unui domeniu, dupa o perioada vei deveni expert.

de tine depinde, SUCCES!

| George9013 a răspuns:

Nu vreau sa te jignesc, dar esti prost daca nu stii chestile astea

| Decicumzici a răspuns:

Lel =) denumirea e scrisa pe cutie la placa sau chiar pe ea sau in computer la device manager sau in direct x. Forma lor?! =) nu o vezi? la ce sunt utile?! pai placa video face popcorn :I cum poti sa le repari? unele poti altele nu. Unde vin asezate in pc? pe placa de baza si in sloturi speciale. =) lolz