| vegasvegas a întrebat:

Hei TPU.As vrea sa-mi achizitionez un laptoop mai exact un mac book pro la vreo 6000-7000 lei merita? Mai mult il iau pentru calitate, si de a produce muzica cu el nu pentru web etc.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Se merita, are cel mai stabil SO, display-ul, rezoluția, culorile, luminozitatea sunt foarte importante, iar Apple conduce detașat în acest caz.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din acei 7000 ron cam 2000 ii platesti pentru ca are desenat un mar pe el si nu calitatea si perfirmanta.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Da, dar fii atent cu spatiul pe disc si cu memoria, poate reusesti sa iei ceva peste 8 GB ar fi recomandat de memorie.

Poti sa faci dual boot pe el si sa instalezi si windows-ul, in cazul in care vreodata ai nevoie.

| Joker11 a răspuns:

Se merita, dar il poti lua in rata.

| vegasvegas explică (pentru Joker11):

Nu fac prostia asta sa-l iau in rate il iau cu bani jos cel mai bine. Am vazut ca pe pc garage e undeva la 7800 lei si pe eMAG 8800 sau 9000nu mai stiu exact acelasi mac e mai convenabil sa-l iau dupa pc garage