| RaduGavrila a întrebat:

Cand intru pe laptop ma baga automat pe utilizatorul " ADMINISTRATOR " cum fac sa ma bage automat pe utilizatorul meu. FUndaa!

Răspuns Câştigător
| ursey a răspuns:

Cum se dezactivează contul local de administrator în Windows XP

Notă Înainte de a dezactiva contul de administrator local, asigurați-vă că există cel puțin alt utilizator local sau de rețea care obține acces la computer cu permisiuni de administrator. Altfel, nu veți avea posibilitatea să reveniți la situația dinaintea acestei acțiuni în viitor.
Faceți log on ca administrator sau utilizator cu permisiuni de administrator.
Faceți clic cu butonul din dreapta pe Computerul meu, apoi faceți clic pe Gestionare.
În panoul din stânga, extindeți nodul Utilizatori și grupuri locale, apoi faceți clic pe Utilizatori.
În panoul din partea dreaptă, faceți dublu clic pe contul Administrator.
În fila General, selectați caseta Contul este dezactivat, apoi faceți clic pe OK.
Părăsiți consola Gestionare computer. Noua setare va avea efect la următoarea încercare de log on la acest computer.

3 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

Win7 e un *** cu ochii cat ceapa

| ursey a răspuns:

Incearca asa http://support.microsoft.com/kb/281140/ro pentru win 7 e mai usor acum nu stiu ce versiune ai

| RaduGavrila explică (pentru ursey):

Am windows xp sp3