| NinaaAlee a întrebat:

Hei, TPU! Cand ma conectez la wi-fi de pe laptotp imi gaseste routerul si se conecteaza, dar imi apare un triunghi galben pe semnal si imi zice,, No internet access". P.S. daca bag cablu de net imi merge netul. Si pe telefon mi se intampla la fel.
Va rog sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca ai configurat router-ul sau nu.
Daca nu l-ai configurat va trebui sa o faci, urmand pasii din brosura/cd primit cu ocazia cumpararii sau cautand pe internet, mai ales pe site-ul oficial al producatorului.

Bula
| Bula a răspuns:

Router-ul nu-ti e configurat, net-ul trece "ca prin branza" prin el.
Insa, daca PC-ul s-a conectat deja la furnizorul de internet (prin cablu), atunci altcineva nu se poate conecta in acelasi timp pe acelasi terminal.
Cheama pe cineva cunoscator (chiar si pe baietii de la interventii internet de la firma unde esti abonat) si va regla routerul cum trebuie.