| Barloaga_Dan_Si_Diana_1989 a întrebat:

Hei TPU cand vreau sa ma lochez ca administrator imi apare tot user standart ce trebiie sa fac ca sa ma lochez ca admin. Dau funda de aur si de diamante!

1 răspuns:
| lexi334 a răspuns:

Păi, dacă folosești Windows 7 e simplu!
Te duci la Control Panel -- User Acounts and Family Safety -- Selectezi User Acounts -- Și o să te redirecționeze la contul de utilizator pe care îl folosești.
Apoi, apeși pe : Change Your Account Type și îți v-a apărea o chestie din aia să confirmi dacă vrei să se facă modificări în PC. Și acolo arată 2 tipuri de conturi pentru Useri, din Standard User, selectezi Administrator, dai Apply, apoi OK și gata!
Sper că ai înțeles ceva din ce am spus aici, și sper că ți-am fost de ajutorwinking