| maryan1997 a întrebat:

Hei TPU...
cum aflu ce tip de placa video am fara sa desfac carcasa la calculator?
dau funda!

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Intri in start >run, scrii dxdiag si dai la display, acolo scrie ce placa video ai

5 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Varianta 1 - Cum a spus ITExperT - Start - Run - dxdiag - display
Varianta 2 - Iti downloadezi o aplicatie gen Aida64, in care iti spune ABSOLUT tot ce vrei sa stii despre PCul tau - De la Placa de baza, Placa video si monitor pana la cat timp a fost deschis calculatorul ultima oara! Foarte interesant programulwinking

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ma, download de pe nenea google everest home edition si afli si model si tot, dar este bine si cum au spus baietii de mai joswinking

| TizZu15 a răspuns:

Poti vedea atunci cand se deschide calculatorul.

| TheDarkMita a răspuns:

Win xp
intri in start dai run scrii dxdiag si dai pe display
win 7
intri in start dai la search si scrii dxdiag apoi dai pe display

| ServicePC a răspuns:

Start/run/dxdiag/display