| anonim_1658 a întrebat:

Cum aflu ce placa de retea am? Fara sa desfac carcasa de la pc si sa ma uit.
Dau funda!happy

3 răspunsuri:
| judgement a răspuns:

Driverele pot fi gasite dupa id si vendor, pentru asta trebuie sa intrii in Device manger ( click dreapta My Computer - propetries - device manager), te duci pe driverul placii de retea (in mod normal este Unknown driver, sau un driver standard, oricum iti poti da seama care este placa de reatea), click dreapta pe ea -> proprietati -> click pe tabul Details, in lista property selectezi Hardware Id, de acolo copiezi doar "VEN_10DE&DEV_054C", pe care il copiezi in bara de Google. Acesta este doar este un exemplu.
O sa iti apara toate drivere compatibile cu placa de retea ce are acele proprietati (vendro & device). Succes!

| anonim_1658 explică:

Am scris dar tot nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie dxdiag in bara de start in RUN sub search