| Voicu_Ionela_1999 a întrebat:

Hei TPU, cum fac pe facebook ca cei care nu ii am la prieteni sa nu imi mai dea like la comm'urile de la pozele mele ci doar la fotografie? am vazut ca pot seta ca sa nu mai primesc nici like la poza nici la comentarii, eu vreau doar la comentarii sa nu mai primesc de la cei care nu ii am in lista. si inca o curiozitate... daca blochez o persoana si aceea mi-a dat like la un comentariu de exemplu, si eu am blocat-o, altui utilizator ii mai apare ca mi-a dat like nu? adica am intrebat un prieten daca lui ii mai apare si a zis ca da chiar daca am blocat persoana respectiva... sper ca ati inteles big grin dau funda celui care imi explica big grin

2 răspunsuri:
| Anca32 a răspuns:

Da chiar dacă tu ai blocat acea persoana acel like rămâne pentru ca blocând o nu mai are cum sa îl retragă nu?

| Anca32 a răspuns:

Unde ai văzut tu ca dacă de exemplu poza este pusa pentru prieteni cel ce nu îl ai în lista nu vede poza decât dacă e publica și atunci nu ai cum opri sa nu dea like și celor care îți comentează. Likeul celui care l ai blocat îl poate vedea restul lumii el rămâne acolo