| Panteraa a întrebat:

Cum pot face un print screen de la tastatura? Cand apas butonul din dreapta de sus nu imi da nimic. Apas pe el si nu se intampla nimic. Eu de obicei fac cu photoscape dar vreau sa fac de la tastatusra. Cum fac? Dau funda. PS: Tastatura mea e in italiana.

Răspuns Câştigător
| tybyshorr a răspuns:

Apesi butonul PrtSc dupa care mergi la start-all programs-accesories-paint

Se lanseaza programul paint pentru fotografii dupa care in interior apesi din tastatura CTR+V (adica 'paste'), iti apare imaginea de pe desktop dupa care mergi sus in stanga in colt si dai "save as..." de acolo cred ca te descurci...Bafta!

4 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

După ce ai apăsat pe " Print Screen ", te duci frumos în Paint şi apeşi pe " Ctrl " şi " V " amândouă de odată.Îţi va apărea imaginea în Paint.Baftă.

| Akuryo a răspuns:

Dupa ce apesi butonul ala, te duci frumos in paint si dai sus la editare paste big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce apesi pe acel buton "prt screen" trebuie sa te duci in paint si dupa ctrl+v si gata ar trebui sa ai poza acolo, apoi ii dai save numele si extensia jpg sau ce vrei tu

| Panteraa explică:

Multumesc tuturor!