| andry98 a întrebat:

Daca am bagat cablul de date in telefon si intr-un pc virusat pentru cateva secunde exista posibilitatea sa fi luat virusi?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai transferat nimic, nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie nu daca nu ai copit nimic. daca telefonul nu are sistem de operare nu ar trebui niciatat sa ai probleme.

| doctorandus a răspuns:

Daca era un virus pentru USB stick, e posibil, altfel e prea mare nimereala/efort de programare ca virusul de pe calculator sa-ti poata virusa si mobilul tau, adica virus facut taman pentru tipul de mobil pe care se intampla sa-l ai.

| al3xander a răspuns:

Daca telefonul era setat pe "USB Mode (sau ceva in genul, adica sa fie ca o partitie), daca avea un virus care se autocopiaza pe medii de stocare (virusi care se copiaza si fac un fisier "autorun.inf" pentru a se autorula) s-a copiat in telefon. telefonul nu are de suferit insa daca de exemplu i conectezi la calculatorul tau atunci poti lua si tu virusul. iti recomand sa instalezi pe calculatorul tau panda usb vaccine http://www.softpedia.com/......cine.shtml si sa "vaccinezi" calculatorul (ca sa dezactiveze autorularea fisierelor de pe mediile de stocare)

| Kr5 a răspuns:

Nu daca nu ai copiat ceva de pe calculator pe telefon (alta data sa pui prezervativ pe mufa usb sa protejezi telefonul)

| Phantom933 a răspuns:

Atata timp cat nu ai transferat nimic din calculator in telefon nu exista posibilitatea. Funda?