| Bizzle a întrebat:

De ceva timp tot incerc sa imi schimb culoarea la bara aceea de jos si ma tot uit la tutoriale si e complet diferit ce da acolo si ce am eu la windows 7 ultimate. Cum sa o schimb? Am incercat in toate modurile.Am luat teme de pe net si arata culoarea spre exemplu maro si cand puneam tema nici nu se schimba sad. Ce sa fac?!
FUNDA MARE!

11 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dai click dreapta pe desktop >> Personalizare >> Dai click jos pe Culoare Fereastră și îți alegi de acolo culoarea și intensitatea transparenței.

| LTAA a răspuns:

Pe desktop, click dreapta: ultima optiune (personalizare), in fereastra ce apare, in partea de jos, click pe "culoare fereastra". Poti alege culoarea si transparenta.
Am si eu Windows 7 Ultimate si crede-ma, asa este!

| anonim_4396 a răspuns (pentru LTAA):

P.S.: dupa ce ai ales culoarea si gradul de transparenta, in partea de jos, apesi "Salvare modificari", aici cred ca ai omis!

Succes!

| Bizzle explică (pentru anonim_4396):

Mie nu imi arata asa!

| LTAA a răspuns (pentru Bizzle):

Incearca sa faci niste screenshot-uri (utilizand butonul PrtSc aflat in partea de sus a tastaturii) cu meniul de personalizare pe care il ai tu, apoi sa le urci pe Internet si sa precizezi aici link-ul!

| KinekT a răspuns:

Dai click dreapta de dekstop-personalize-si iti alegi wallpaperu si totul

| Bizzle explică:

Dau si degeaba, nu se schimba nimicwinking

| spy2o a răspuns (pentru Bizzle):

Click dreapta pe desktop->personalize->windows color(jos) si selectezi culoarea.http://www.7tutorials.com/files/img/pers_win_themes/wca1.png
http://www.itechtalk.com/attachment.php?attachmentid=638

| Bizzle explică (pentru spy2o):

Da, dau acolo dar mie nu imi arata asa sad

| Sheldon a răspuns:

De obicei se da click dreapta pe desktop,
se selecteaza Personalize si dupa aceea Windows Color...

Cam atat... sper sa functioneze

| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Dai click dreapta pe desktop, Ti se va deschide o fereastra si vei alege ultima functie,, personalize,, dai click pe ea si se va deschide alta fereastra, dai pe folder-ul unde scrie,, Windows Color,, de click pe ea ti se va deschide alta fereastra cu barele ce le fei tu sa li se schimbe culoarea dai click pe ele. UNDE VA SCRIE COLOR1, COLOR2 SI COLOR, vei schimba tu culoarea si la final dai Aply. Bafta