| Criss197 a întrebat:

de o saptamana am alt pc, cu windows 7 si de fiecare data cand vreau sa descarc ceva, pe orice pagina, imi apare "continut potential nedorit" si nu ma lasa sa descarc ceea ce vreau. De exemplu acum am nevoie urgenta de powerpoint pentru un proiect si incerc de o ora sa il descarc dar pe fiecare pagina apare acelasi lucru, ca acel site are virusi. De ce se intampla asta si ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

1. ai in calculator un program spyware
2. in panel control/optiuni de internet/security/ trebuie sa activezi optiunea ce te lasa sa descarci arhive
3. windows defender sau antivirusul ce il ai e configurat sa nu te lase sa descarci nimic.
daca macar ai putea instala timeviewer as putea sa te ajut mai mult. la ceea ce ai scris doar atat pot raspunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietene, cu tot respectul pentru tine, nu vreau să mă ințelegi greșit, dar e cazul să te apuci să inveți cum se lucrează pe windows! Ăsta e sfatul meu pentru tine! Dacă mă ințelegi e bine dacă nu, iară e bine. Sfatul număru doi pentru tine este să cauți pe cineva inteligent care se pricepe la pc-uri și să-l rogi să-ți explice care și cum stă treba cu windows. Problema care este acum la tine in windows poate proveni din multe alte locuri, poate să fie la antivirus, de la aplicația woot, de la firewall, de la un driver instalat aiurea, poate să fie și de la faptul că versiunea de windows care o ai acuma instalată să fie una nașpa descarcătă de pe cine știe ce site-uri fantomă. Dacă dorești, iți pot oferi sfaturi cu privire la windows, te pot ajuta chiar și prin teamviewer si-ți pot da sfturi doar cu o singură condiție, să nu fii o persoană grea de cap, cu fițe și figuri, plus multe altele, căci nu prea stau prea mult la povești cu specimene de genu. Adica te pot ajuta cu un sfat, doar pană la un punct! Baftă!