| patrik986 a întrebat:

Mi-am luat un procesor amd A8 6600K l-am luat la 250 de lei, ii ok pentru gaming? Nu mă astept sa îmi ruleze la detalii high macar medium.fac un upgrade de la un athlon x2 3.2ghz.

Răspuns Câştigător
| marian37 a răspuns:

Https://youtu.be/yvEvcGjs7zk

6 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

Placa video e cea mai importanta in gaming iar procesorul trebuie sa o susţină. R7 240-ul tau este praf rau, nu poti juca nici un titlu aparut in ultimii ani.

| patrik986 explică (pentru marian37):

Nu este adevarat! Joc gta v cu un amărât de dual core 3.2 ghz in 30 fps low nu este cine stie ce dar ruleaza bine.

| marian37 a răspuns (pentru patrik986):

Nu inteleg ce nu este adevarat. Gta 5 este un joc de 3 ani care doar primeste update-uri si nu consuma extrem de multe resurse. Pubg, farcry 5 si jocuri aparute recent nu merg.

| patrik986 explică (pentru marian37):

Ai zis ca in ultimii ani nu in anul recent.dar ma rog..crezi ca ma duce decent gta v pe medium macar?

| Al3x998 a răspuns:

Depinde ce placa video daca ai o placa video buna, iti vor rula jocurile pe HiGH in 30-40 fps.

| patrik986 explică (pentru Al3x998):

Am un R7 240 2 gb ddr3 128 bit