| Luckan110 a întrebat:

E bun un Procesor AMD Athlon II X2 340 AD340XOKHJBOX, 3.2GHz, 1MB, socket FM2, box pentru gaming? duce assassin's creed 3 de exemplu? am gasit la un pret accesibil de 159 lei si sunt curios sa vad daca e bun

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La cat costa nu prea poti sa ai pretentii. Plus ca daca vrei gaming conteaza gpu-ul, apoi procesorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea. Cel de sus probabil e nebun la cap de-ti zice ca va merge la High happy.

| Luckan110 explică (pentru anonim_4396):

Cam ce procesor mi-ar trebui sa duca la high?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Luckan110):

I5 presupun, sau poate ar merge si i3 cu o placa video super buna.

| HardCore7750 a răspuns:

Este bun de unde Gaming mediu, apoi depinde si de placa video, si ramii, daca vrei la High, un i5 rezolva problema
Toate cele bune

| CoL00SaL a răspuns:

Da foarte bun va merge la hight...

| AlinRemi a răspuns:

Duce dar nu stiu sigur daca merge cu cerinte la maxim ( poate merge dar iti trebuie racirea foarte buna ), e bun si de gaming dar am gasit eu un procesor tot amd, hexa core de 3.0 ghz la pretul de 550 lei, cu asta iti merge cu cerintele la maxim sigur.