| KhadaJhin a întrebat:

Hei TPU, nu stiu ce mi s-a intamplat la PC ca atunci cand il deschid, pe monitor scrie no signal si apoi black screen, am monitor BENQ si nu cred ca e stricat deoarece mi-a mai facut asa, dar acum nu mai merge deloc. Si vreau sa stiu daca se poate rezolva sau trebuie sa cumpar PC sau monitor nou?

1 răspuns:
| Rommeo a răspuns:

Verifica mufa de la monitor sa vezi daca e mufata bine si in monitor si in unitate. Daca nu incearca sa pui monitorul si la o alta unitate si daca face tot la fel, inseamna ca e defect monitorul.