| Üstterþ a întrebat:

Hei, TPU! Sunt interesat sa achizitionez un Sistem desktop cu urmatoarea configuratie:

Placa de baza : FOXCONN Cinema II
Procesor: AMD Semprom TM145 2,8GHz
Memorie RAM: 2GB DDR3 1333Mhz
HDD: HITACHI HDS721050CLA362 SATA 500GB
Placa video: Integrata ATI RADEON HD4200
Placa sunet: Integrata 7.1 channel HD Audio
DVD RW SATA
Sursa alimentare: Delta Electronics DPS300AB-24 J 300W
Conectori: USB 2.0 x 8, VGA, DVI, HDMI, RJ45 LAN, S/PDIF, JACK 3, 5mm x 8

Eu nu ma prea peicep. As vrea sa ma ajutati voi. Eu am nevoie doar sa navighez pe net, pe youtube sa ruleze bine si in HD....jocuri GTA V ....fifa... Cam asa in principal.

Funda la primul raspuns!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Semproanele sunt procesoare slabe si ieftine ca si Celeroanele la Intel. Mai mult, AMD Semprom TM145 este un dual core amarat. Si memoria este putina.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca-i maresti memoria RAM cu inca 2 Gb, atunci va fi un PC acceptabil pentru ce-ti trebuie, cu un windows 7 instalat pe el.

| Jipa95 a răspuns:

Vise, vise prietene. Pc-ul ala era ''bomba'' prin anii 2004-2005 pe vremea gta-ului vice city. Ce vrei tu sa scoti din el. gta 5 sunt povesti SF. Nici Youtube in 720p nu o sa-ti ruleze la ce procesor slab are.

| CPAElites a răspuns:

Mai bine ne-ai spune ce buget ai. poate iti gaseam ceva decent!