| WoKy a întrebat:

Hei TPU.
Vin cu doua intrebari pentru cunoscatorii de Nadroid si iOS.
1. Pe iPhone 6s plus bara de stare( daca ii zice asa) nu afiseaza ca pe Android? Adica? Ma refer la faptul ca atunci cand glisezi cu degetul in jos la Android iti apare un "mini meniu" mult mai accesibil decat sa tot intri in setari sa activezi WiFI sau date etc ceea ce la iPhone nu am. Stie cineva ceva?
2- Cum pot sa fac back-up a WhatsApp pe iOS cand eu pana acum am folosit Android iar toate back-upurie banuiesc ca sunt pe Drive si nu pe iCloud?
Funda si vot pentru cel mai elocvent raspuns.
Cei ce-s off topic sa nu se bage.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Abc1906 a răspuns:

1. "Mini" meniul este jos, adică trebuie sa glisezi de jos in sus.

2. Deci, ( asa mi s-a întâmplat mie când am trecut de pe un Android pe iOS) atunci când iti instalezi WhatsApp si te conectezi cu același număr, te întreaba despre conversațiile vechi (cred ca asta înseamnă back-Up, nu?)winking

Sper ca răspunsul meu ti-a fost de ajutor!

1 răspuns:
| donarcostica a răspuns:

Pentru acea bara, la iphone tragi de jos in sus. Bara de sus e doar pentru notificari.